Realizacje

Fresenius

Zaglądamy do nowej siedziby spółek Fresenius Kabi Business Services, Fresenius Medical Care oraz Fresenius Netcare.

Ta wyjątkowa realizacja to efekt pracy naszego Salonu Balma z Wrocławia przy współpracy architekt Elizy Henger.

Podczas projektowania nowych przestrzeni biurowych dołożono wszelkich starań ażeby poprawić jakość pracowników nowego biura. Stąd zastosowanie ergonomicznych rozwiązań, odpowiednia ilość sal spotkań o zróżnicowanej estetyce oraz kubaturze, przyjazny układ pomieszczeń różnego przeznaczenia.

Open space’y również zostały zaprojektowane z uwzględnieniem dobrostanu pracowników, pojawiają się rozwiązania wspierające komfort akustyczny i wizualny. Gabinety, które przedzielają poszczególne open space’y to zabieg, który miał na celu zmniejszenie metrażu pomieszczeń przeznaczonych do wykonywania codziennej, bieżącej pracy.

Kolor niebieski, który bardzo często jest zaakcentowany w nowej siedzibie spółek Fresenius to nawiązanie do identyfikacji wizualnej firmy. Jasne kolory, przełamane mocnymi graficznymi akcentami, bezpośrednie nawiązania do historii oraz kultury Wrocławia – wszystko to sprawia, że projekt nabiera prawdziwego charakteru.

Na dwóch piętrach nowej siedziby spółek Fresenius pojawiają się zarówno meble zaprojektowane w odpowiedzi na indywidualne potrzeby prezentowanej realizacji oraz dobrze znane meble z naszych kolekcji. W ramach wyodrębnionej, reprezentacyjnej strefy wejścia znajdziemy ladę z kolekcji FURONTO, w licznych salkach konferencyjnych w rolach głównych występują nasze stoły z kolekcji SIMPLIC, H2 czy Balma PLUS, pracownicy pracują przy biurkach z kolekcji MIXT a spożywają posiłki przy stołach z kolekcji G4 czy też wysokim stole Balma PLUS. Tapicerowane rozwiązania wspierające komfort akustyczny, takie jak mobilne panele czy zabudowane sofy z daszkiem to produkty z kolekcji Balma PLUS. Całość projektu uzupełniają tapicerowane siedziska oraz sofy NOTI.